Bieg wirtualny

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia 2023 r.

Bez względu na to gdzie mieszkasz, gdzie obecnie się znajdujesz, możesz wziąć udział w Biegu Pamięci Sybiru wirtualnie, biegając w dowolnym miejscu na świecie. 

Jeżeli wybierzesz edycję wirtualną, Twoje wyzwanie będzie polegało zupełnie na czymś innym niż biegaczy startujących w Białymstoku czy Wrocławiu. Możesz przebiec 5 km… a możesz pokonać znacznie dłuższy dystans. W zasadzie górnej granicy nie ma, założenie jest proste – minimum 5 km.

Od Ciebie zależy: 
– gdzie chcesz przebiec czy przemaszerować swój dystans. Zdecydowanie zachęcamy, aby to był teren leśny – zgodnie z założeniem rozgrywania Biegu Pamięci Sybiru,
– kiedy chcesz przebiec swój bieg? – ważne, żeby to było między 10 – 29 lutego 2024,
– w jakim tempie chcesz pokonać zakładany dystans? Możesz go przebiec, a możesz przebyć go marszem. Nie ma żadnych limitów czasowych, więc to Ty decydujesz jak chcesz to zrobić,
– jaki dystans chcesz pokonać? Górnej granicy nie ma. Możesz pokonać dystans jaki tylko chcesz, pod warunkiem, że będzie to minimum 5 km,
Być może założysz sobie, że najlepszym upamiętnieniem wydarzeń z lutego 1940 roku będzie przebiegnięcie 100 km!? Dlaczego nie? Możesz przecież biegać przez 10 dni po 10 km, a może masz swój własny pomysł na to wydarzenie?

❗️Bieg będzie wyjątkowy jeszcze z jednego powodu – będziemy zliczali wszystkie km, które wspólnie pokonamy. Kto wie gdzie uda nam się dotrzeć? Może do najdalszych miejscowości gdzie nasi rodacy byli wywożeni?

Niech każdy z nas dołoży swoje km, czy to biegiem, czy marszem. Ważne, żebyśmy oddali w ten sposób cześć wszystkim deportowanym.

Bieg Pamięci Sybiru przywołuje pamięć o pierwszej masowej wywózce na Sybir.

Pamiętajmy, że niemal każda rodzina zamieszkująca ziemie zagarnięte przez Związek Sowiecki została dotknięta różnymi prześladowaniami. Niektórym osobom udało się wrócić do domu, jednak wielu deportowanych nigdy nie zobaczyło rodzinnych stron. 

W ten zimowy czas ❄️ w czasie biegu, oddajmy się zadumie nad losem tysięcy osób, których los doświadczył ponad 80 lat temu. Zróbmy to dla nich ❤️ Pielęgnowanie pamięci o wszystkich deportowanych to nasz obowiązek. 

Podziel się ze znajomymi

 • Partner Strategiczny

                                       

 • Sponsor

            

 • Partner

              

 • Patroni medialni

       

 • Organizatorzy