1 stycznia 2021

3. Bieg Pamięci Sybiru w nowej formule

3. Bieg Pamięci Sybiru w nowej formule

Podziel się ze znajomymi

Pandemia uniemożliwia nam organizację biegu w tradycyjnej formie, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Jednak nie wyobrażamy sobie, aby nie uczcić ofiar wydarzeń sprzed ponad 80 lat. Musimy i chcemy pielęgnować pamięci o wszystkich deportowanych. 

W 2021 roku zapraszamy wraz z Muzeum Pamięci Sybiru do wirtualnej formuły tego wyjątkowego wydarzenia. W tym roku, to Ty decydujesz:
?gdzie chcesz przebiec swój dystans, zdecydowanie zachęcamy, aby to był teren leśny – zgodnie z pierwotnym założeniem rozgrywania Biegu Pamięci Sybiru
?kiedy chcesz przebiec swój bieg – ważne, żeby to było między 9, a 23 lutego
?jaki dystans chcesz przebiec! Pod warunkiem, że będzie to minimum 5 km – górnej granicy nie ma!
?ile razy chcesz biec… być może założysz sobie, że najlepszym upamiętnieniem wydarzeń z lutego 1940 roku będzie przebiegnięcie 100 km!? Dlaczego nie? Możesz przecież biegać przez 10 dni po 10 km, a może masz swój własny pomysł na to wydarzenie?

❗️Ten bieg będzie wyjątkowy jeszcze z jednego powodu – będziemy zliczali wszystkie km, które wspólnie przebiegniemy. Kto wie gdzie uda nam się zabiec? Może do najdalszych miejscowości na Syberii?

Niech każdy z nas dołoży swoje km, czy to biegiem, czy marszem. Ważne, żebyśmy oddali w ten sposób cześć wszystkim deportowanym.

Bieg Pamięci Sybiru przywołuje pamięć o pierwszej masowej wywózce na Sybir.

Pamiętajmy, że niemal każda rodzina zamieszkująca ziemie zagarnięte przez Związek Sowiecki została dotknięta różnymi prześladowaniami. Niektórym osobom udało się wrócić do domu, jednak wielu deportowanych nigdy nie zobaczyło rodzinnych stron. 

W ten zimowy czas ❄️ w czasie biegu, oddajmy się zadumie nad losem tysięcy osób, których los doświadczył ponad 80 lat temu. Zróbmy to dla nich ❤️

Już teraz rezerwujcie sobie czas, zapisy ruszą wkrótce!

 Ostatnio dodane

 • Partner Strategiczny

                                       

 • Sponsor

                                    

 • Partner

 • Patroni medialni

                                  

 • Organizatorzy